Przejdź do treści

zadaszenia tarasów

Każdy taras zyska na funkcjonalności, gdy zostanie zwieńczony odpowiednio dobranym zadaszeniem. W naszej ofercie znajdują się zadaszenia aluminiowe i szklane – wybór właściwego typu możliwy jest po dokładnej analizie Państwa potrzeb oraz konstrukcji budynku oraz tarasu i stawianych przez nią wyzwań technicznych. Projektujemy i wykonujemy zadaszenia tarasów dostosowane do wymiarów tarasu, tak więc zawsze będą one spersonalizowane pod konkretną przestrzeń.

Zadaszenia tarasów to nie tylko instalacje pozwalające korzystać z tarasu w każdych warunkach atmosferycznych. To również element o silnym wyrazie estetycznym – o ile wykonany jest w harmonii z linią designerską budynku, stanowi fantastyczne jej dopełnienie i niejednokrotnie decyduje o ostatecznym charakterze budynku i otaczającego go ogrodu. Dlatego warto jego zaprojektowanie i wykonanie polecić firmie, dla której ważna jest nie tylko funkcja, ale i forma.

zadaszenie tarsu giallo Lublin
ZADASZENIE PIGATO
zadaszenie ribolla

Zabudowa tarasów

Aby w pełni wykorzystać zadaszony taras proponujemy jego zabudowę panelami szklanymi.

Stosując szybę zespoloną o grubości 16mm w sposób zauważalny poprawią się właściwości izolacyjne tarasu. Nie martwmy się, że szyba nie gwarantuje bezpieczeństwa antywłamaniowego. Zabudowa tarasu może być jak najbardziej obustronnie zamykana na klucz.

W ciepłe dni taras można otworzyć, bowiem każde okno można swobodnie przesuwać po szynach.

 

zabudowa tarasu system ramowy szklo
Ashampoo Snap sroda 16 lutego 2022 02h12m16s 002

Dzięki innowacyjnej konstrukcji systemu bezramowego, oszklona zabudowa tarasu wygląda luksusowo i nowocześnie oraz pozwala na komfortowe cieszenie się widokiem za oknem przez cały rok.

Teraz możesz korzystać z tarasu bez względu na pogodę, bowiem szklana ściana chroni również przed wiatrem i chłodem. Szklane drzwi dostępne są w różnych wysokościach i długościach. 

Tzw. ruchome deseczki to ruchome ściany do altan, pergoli oraz wnęk balkonowych. Ten ciekawy, nowatorski system zabezpieczając przestrzeń tarasu, równocześnie umożliwia regulację osłon,  dostosowaną do potrzeb.

Ruchome ściany wykonywane są z drewna, aluminium i PCV.  W ten sposób każdy może dostosować osłonę do charakteru i wyglądu swojego tarasu i stylistyki ogrodu.  

ruchome deseczki taras
pergola realizacja 2

Rolety screen idealnie sprawdzają się na przeszklonym tarasie. Pozwalają bowiem skutecznie rozproszyć promienie słoneczne. Więcej o tego typu roletach znajdziesz w naszym dziale „Systemy osłonowe„.

Odpowiadamy na
Państwa pytania

Wszystkie oferowane przez nas trwałe zadaszenia są w pełni odporne na działanie warunków atmosferycznych – deszczu, śniegu i wiatru. Dlatego też instalując nasze zadaszenia będą mogli Państwo cieszyć się swoim tarasem także w deszczowe dni.

W instalowanych przez nas systemach zabudowy tarasowej i balkonowej stosowane są materiały odporne na rdzewienie – najczęściej jest to wysokiej jakości aluminium, dodatkowo pokryte farbą w jednym z dostępnych kolorów z palety RAL.

Zdecydowaną większość realizowanych przez nas instalacji wykonujemy w ciągu jednego dnia, minimalizując tym samym niedogodności i sprawiając, że zazwyczaj już po kilku lub kilkunastu godzinach naszej pracy mogą Państwo wieczorny posiłek zjeść na odmienionym, piękniejszym i bardziej funkcjonalnym tarasie czy balkonie.

Zadaszenia skonstruowane z przezroczystego szkła nie oferują pełnej izolacji termicznej. Z kolei zadaszenie z wykorzystaniem np. blachodachówki powoduje ograniczenie dostępu światła słonecznego w pochmurniejsze dni oraz oferuje spory hałas w czasie deszczu.

Pewnym rozwiązaniem ograniczającym w upalne, słoneczne dni temperatury pod zadaszeniem jest zastosowanie szkła mlecznego, blokującego część promieni słonecznych lub wybór dachu ze zintegrowaną markizą.

Oferujemy zakup i montaż podłóg tarasowych z najpopularniejszego obecnie materiału wykończeniowego – desek kompozytowych. Oprócz samej podłogi polecamy także znajdujące się w naszej ofercie elementy wyposażenia i wystroju tarasów i balkonów – m.in. meble ogrodowe i donice ogrodowe.

Stylowa i komfortowa przestrzeń

Decyzja o zabudowie tarasu czy balkonu to ważna i potrzebna zmiana w konstrukcji domu lub mieszkania. Dzięki niej niezwykle wzrasta funkcjonalność tych części budynku, z których dotychczas można było korzystać wyłącznie w ciepłe, bezdeszczowe dni. Zabudowa tarasowa to powiększenie dostępnej przestrzeni o nowe, wielofunkcyjne i estetyczne pomieszczenie.

Zapraszamy do zlecenia nam wykonania tej niezwykle przydatnej instalacji – już niedługo po jej zamontowaniu nie będą Państwo mogli uwierzyć, że przez tyle czasu mogliście się bez niej
obyć.

Zamów bezpłatną wycenę

Szklane zadaszenia tarasów

Firma BFS pomoże Ci funkcjonalnie wykorzystać przestrzeń wokół domu! Z powodzeniem realizujemy szklane zadaszenia tarasów, które pełnią rolę praktyczną, ponieważ chronią użytkowników w czasie niepogody, a w słoneczne dni zapewniają dostęp do promieni słonecznych. Jeżeli Ty także marzysz o podobnym rozwiązaniu – podejmij z nami współpracę, a przygotujemy dla Ciebie unikatowy projekt i zajmiemy się jego realizacją!

Estetyczne i funkcjonalne szklane zadaszenie tarasu

Zastanawiasz się, dlaczego szklane zadaszenia tarasów stały się tak popularne? Pogoda w naszej strefie klimatycznej bywa kapryśna, a właściciele zewnętrznych przestrzeni wypoczynkowych pragną móc z niej korzystać niezależnie od warunków atmosferycznych. W ten sposób pojawiła się potrzeba montażu dachu, który zapewnia skuteczną ochronę, szczególnie przed deszczem. Dzięki temu możesz cieszyć się bliskością natury i zapraszać gości bez obaw, że niesprzyjająca aura zepsuje Wam plany.

Zwróć uwagę, że szklane dachy prezentują się estetycznie i pasują do zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych budynków – wystarczy odpowiednio dopasowany projekt, by uzyskać harmonijną kompozycję. To rozwiązania, które tworzą solidną i stabilną konstrukcję zachowującą swoją trwałość i walory wizualne na lata.

Dlaczego warto podjąć współpracę z firmą BFS?​

Zdecyduj się na współpracę z BFS, a przygotujemy dla Ciebie indywidualny projekt zadaszenia tarasu. Wystarczy, że opowiesz nam o swoich potrzebach, a my zaproponujemy optymalne rozwiązanie. Zajmiemy się realizacją usługi, abyś mógł cieszyć się wypoczynkiem w komfortowej przestrzeni. Wybierając BFS zyskujesz pewność, że Twój projekt zostanie wykonany: • szybko i sprawnie, • z zastosowaniem materiałów najwyższej jakości, • przez doświadczonych fachowców. Jeżeli chcesz dołączyć do grona zadowolonych klientów firmy BFS – skontaktuj się z nami i opowiedz o swoich wymaganiach, a my zajmiemy się resztą! Zyskaj wygodną strefę wypoczynku i korzystaj z dostępu do promieni słonecznych o każdej porze roku dzięki szklanemu zadaszeniu tarasu.