Przejdź do treści

Zabudowy balkonów

balkony ramowe balustrady nieprzezierne

System ramowy

W systemie ramowym okna są przesuwane i wykonane z profili aluminiowych, co pozwala na zastosowanie rozmaitych szyb. System samozamykaczy zabezpiecza okna przed przypadkowym otwarciem przez wiatr czy też intencjonalnym wtargnięciem przez złodziei. Nie musimy się również martwić o ryzyko otwarcia okien przez nasze dzieci. System ramowy zapewnia dobra izolację od niekorzystnych warunków atmosferycznych, nie dopuszczając do przestrzeni balkonowej deszczu, śniegu czy wiatru.

Zabudowa balkonu to posunięcie pozwalające na powiększenie przestrzeni mieszkalnej mieszkania czy apartamentu o powierzchnię balkonu i korzystanie z niej przez cały rok. Osłonięci od wiatru i chłodu, po instalacji przez nas profesjonalnej zabudowy balkonu będzie Państwo mogli rozkoszować się widokiem z okna przez cały rok, a może nawet urządzić na balkonie ogród zimowy?

Zabudowa balkonowa to także szansa na poprawę bilansu grzewczego mieszkania poprzez stworzenie strefy buforowej pomiędzy światem zewnętrznym a ścianą i oknami pełnoprawnych pokoi. Dodatkowo ułatwia utrzymanie balkonu w czystości i chroni m.in. przed zanieczyszczeniem odchodami ptaków.

WYBIERZ
Wybierz model z szerokiego asortymentu rekomendowanego producenta
i zapytaj NAS o cenę.

System bezramowy

System ten bazuje na profilach aluminiowych i szkle hartowanym. Dzięki eliminacji ram zabudowa zrealizowana w tym systemie z zewnątrz wygląda jak jednolita, szklana tafla, nie zmieniając architektonicznego wyrazu budynku. Zastosowanie szkła hartowanego zapewnia wysoki poziom trwałości takiej zabudowy, jednocześnie oferując bezpieczeństwo przechodniom w razie ewentualnego stłuczenia.

WYBIERZ
Wybierz model z szerokiego
asortymentu rekomendowanego producenta i zapytaj NAS o cenę
bezramowa zabudowa balkonu

Balustrady

Balustrady balkonowe (zamiennie czasami zwane „poręczami”) to niezbędny, wymagany przez prawo i zdrowy rozsądek element każdego balkonu. Podstawową ich funkcją jest oczywiście ochrona znajdujących się na balkonie osób przed upadkiem z wysokości oraz zabezpieczenie pozostawionych na balkonie przedmiotów przed spadnięciem pod wpływem np. wiatru.

Balustrady balkonowe pełnią także funkcję estetyczną, dopełniając i zamykając przestrzeń balkonową. Dlatego też przy wyborze balustrady balkonowej istotna jest nie tylko jej solidność, trwałość i zdolność do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom i ich gościom, ale także estetyka wykonania i komplementarność z charakterem budynku.

Oferujemy montaż balustrad różnego typu – w pełni szklanych, nieinwazyjnych z punktu widzenia architektonicznego, oraz aluminiowych, charakteryzujących się wysoką trwałością, które dopasujemy do architektonicznego wyrazu budynku. Kolorystykę i sposób montażu ustalimy po zapoznaniu się z budynkiem i konkretnym balkonem oraz z ewentualnymi obostrzeniami zapisanymi w miejscowym planie zagospodarowania lub narzuconymi przez właściciela budynku.

sposob montazu balkonowej balustrady aluminiowej
WYBIERZ
Wybierz model z szerokiego
asortymentu rekomendowanego producenta i zapytaj NAS o cenę